Klient võib tunda reiki seansi ajal ja selle järel sügavat lõõgastust. Lõõgastusel on iseenesest väga suur tervendav mõju: valu väheneb, kaob väsimus. Klient võib tunda ka näiteks sooja, kihelevat tunnet, unisust või reipust, ühe või mitme haigussümptomi leevenemist. Mõned inimesed aga ei tunne midagi, kui neile antakse reikit. Sel juhul tundmine pole sama, mis uskumine. Reiki mõjub ikkagi.
Mõnikord võib klient tunda nn."puhastumist". Isikul võib esineda nõrkust, peavalu, väsimust, kõhuvalu. Reiki praktikud usuvad, et see on põhjustatud organismi toksiinidest puhastumisest. Sellisel puhul tuleks kliendil rohkem puhata, juua palju vett, süüa kergemaid toite.
Kuid paljud kliendid kogevad reiki seansi ajal hingelisel või emotsionaalsel tasandil erinevaid tundeid. Võib tunda mineviku emotsioone, mis on olnud hinges kinni, ja nendest vabanemiseks tuleb need läbi tunda. Teised võivad tunda elevust oma hingelise poole avastamisest.
Reiki on ohutu protseduur. Mõned praktikud suhtuvad ettevaatlikumalt reiki kasutamisse psühhiaatriliste probleemidega inimeste puhul.
Kuid meeles tuleks pidada, et me kõik oleme unikaalsed.