SVADISTHANA

Asukoht: alakõhust nabapiirkonnani.
Energeetiline seos füüsilise kehaga: suguelundid, jämesool, alumised selgroolülid, vaagen, puusapiirkond, pimesool ja põis.
Energeetiline seos emotsionaal-/mentaalkehaga: see chakra vastab meie vajadusele suhelda teiste inimestega, samuti vajadusele kontrollida teatud määral oma füüsilise keskkonna arengut. Kõik, mille abil me säilitame kontrolli välise elu üle, näiteks võim, teised inimesed või raha, on selle chakra kaudu seotud meie energiavälja ja füüsilise kehaga. haigused, mis on pärit sellest energiakeskusest, aktiveeruvad hirmust kontrolli kaotada.
Sümboolne/tunnetuslik seos: selle chakra energia võimaldab tajuda oma identiteeti ja kaitsvaid psüühilisi piire. See on enesega rahulolu energia, ellujäämisinstinkt, mis laseb meil olla maailmas.
Esmased hirmud: hirm kaotada kontroll või hirm, et teised kontrollivad sind sündmustes või oludes domineeriva jõu kaudu - näiteks sõltuvused, vägistamine, reetmine, impotentsus, majanduslik krahh, hülgamine lähedase inimese või töökaaslaste poolt, samuti hirm kaotada füüsiline jõud.
Esmased tugevad küljed: võime ja visadus majanduslikult ja füüsiliselt iseseisvalt toime tulla, ennast kaitsta, võime riskida, taastumisvõime, kui oled kaotanud pereliikme, partneri, varanduse, töökoha, jõud mässu tõsta ja elu ümber kujundada.
Väärtalitluse korral võib naistel tekkida endometrioos, samuti viljatus, kroonilised menstruatsioonikrambid, fibroidid ning probleemid munasarjade ja emakakaelaga. Meestel võib väärtalitlus tekitada eesnäärmeprobleeme, viljatust, seksuaalhäireid ja ishiast.
Püha tõde: "Austage üksteist".