MANIPURA

Asukoht: päikesepõimik.
Energeetiline seos füüsilise kehaga: magu, kõhunääre, neerupealsed, kõhu ülaosas asuvad sooled, sapipõis, maks, päikesepõimiku taga asuv selgroo keskosa.
Energeetiline seos emotsionaal-/mentaalkehaga: kolas chakra on meie  isikliku jõu keskus, meie isiksuse ja ego magnetiline tuum. Siit pärinevad haigused aktiveeruvad, kui on probleeme vastutustunde ja eneseaustusega, hirmuga hülgamise ees või ülitundlikkusega kriitika suhtes.
Sümboolne/tunnetuslik seos: kolmas chakra on vahendajaks esmaselt välise teadvuse ja sisemise teadlikkuse omandamise vahel. Tähelepanu nihkub suhetelt teiste inimestega sellele, kuidas me suhtume iseendasse ja mismoodi enesest aru saame.
Esmased hirmud: hirm hülgamise, kriitika, rumalana paistmise ja selle ees, et sa ei tule vastutusega toime; kõik füüsilise väljanägemisega seotud hirmud; hirm, et teised saavad sinu saladused teada.
Esmased tugevad küljed: eneseaustus, eneseväärikus ja enesedistsipliin; ambitsioonid, võime tegutseda ja kriisiolukordades toime tulla; julgus riskida, suuremeelsus, eetika, tugev iseloom.
Väärtalitluse korral tekkivad haigused on kõhukinnisus, mao ülihappesus, haavandid, hepatiit, sapikivid, pankreatiit ja suhkurtõbi.
Püha tõde: "Austa iseennast".