ANAHATA

Asukoht: rinnakorvi keskel.
Energeetiline seos füüsilise kehaga: süda ja vereringe, roided, rinnad, harkelund, kopsud, õlad, käsivarred, käed, vahelihas.
Energeetiline seos emotsionaal-/mentaalkehaga: see chakra võngub kaasa emotsionaalsete tajudega, mis määravad elukvaliteeti märksa enam kui mentaalsed tajud. Täiskasvanuna on meie väljakutseks tekitada endas teadlikuks ja kaastundlikuks tegutsemiseks sobiv emotsionaalne kliima ja tasakaal.
Sümboolne/tunnetuslik seos: rohkem kui ükski teine chakra väljendab neljas chakra võimet jätta kõik Jumala hooleks. Selle chakra energiaga aktsepteerime oma isiklikke emotsionaalseid väljakutseid kui jumalikku plaani, millel on oma eesmärk meie teadvuse arengus. Lastes vabaks emotsionaalse valu, loobudes vajadusest teada, miks asjad just nii toimuvad, saavutame rahuseisundi. Selle sisemise rahuni jõudmiseks peab meis aga olema andestamise tervendav energia.
Esmased hirmud: hirm üksinduse, enda sidumise ja "südame järgimise" ees; hirm võimetuse ees end emotsionaalselt kaitsta; hirm emotsionaalse nõrkuse ja reetmise ees.
Esmased tugevad küljed: armastus, andestamine, kaastunne, pühendumus, inspiratsioon, lootus, usaldus, võime ennast ja teisi tervendada.
Väärtalitlus võib põhjustada arterioskleroosi, angiini, müokardi infarkti, südame arütmiat ning südame ja kopsude stenoosi. See mõjutab kopse ka selliste seisundite korral nagu kopsupõletik, krooniline bronhiit ja tuberkuloos.
Püha tõde: "Armastus on jumalik jõud".