VISHUDDHA

Asukoht: kurk.
Energeetiline seos füüsilise kehaga: kurk, kilpnääre, trahhea, söögitoru, kõrvalkilpnääre, hüpotalamus, kaelalülid, suu, lõualuu ja hambad.
Energeetiline seos emotsionaal-/mentaalkehaga: viies chakra võngub kaas arvukate emotsionaalsete ja mentaalsete heitlustega, mis kaasnevad valikutegemisjõu olemuse tundmaõppimisega. Kõik haigused on seotud viienda chakraga, sest iga pisiasi meie elus on seotud valikuga ja seega ka kõigi haigustega.
Sümboolne/tunnetuslik seos: tahtejõu chakra sümboolne väljakutse on areneda tahte küpsemise kaudu: alates hõimutunnetusest, et kõigil ja kõigel sinu ümber on sinu üle võim, jätkates tunnetusega, et ainult sinul on võim enda üle, ning jõudes lõpuks tunnetuseni, et tõeline jõud tuleb häälestumisest Jumala tahtele.
Esmased hirmud: igas chakras on tahtejõuga seotud hirmusid, mis vastavad antud chakrale. Oma valikutegemisjõu allutamine jumalikule tahtele on teadlikuks saada püüdva inimese raskeim heitlus.
Esmased tugevad küljed: usk, enesetunnetus ja isiklik võim; otsustamisvõime koos teadmisega, et me suudame pidada endale ja teistele antud sõna, ükskõik millise otsuse teeme.
Seotud haigused on kurguvalu, kõripõletik, kurtus, hammaste lagunemine, igemeprobleemid, alalõualiigese funktsioonihäire ja lülisambaprobleemid kaelas.
Püha tõde: "Alluta isiklik tahe jumalikule".