AJNA

Asukoht: lauba keskel.
Energeetiline seos füüsilise kehaga: aju ja närvisüsteem, ajuripats ja käbinääre, silmad, kõrvad ja nina.
Energeetiline seos emotsionaal-/mentaalkehaga: kuuenda chakra kaudu oleme seotud oma mentaalkehaga, meile iseloomuliku intelligentsi ja psüühikaga. Meie psüühilised karakteristikud on kombinatsioon faktidest, hirmudest, isiklikest kogemustest ja mälestustest, mis on meie mentaalkehas pidevalt aktiivsed.
Sümboolne/tunnetuslik seos: kuues chakra aktiveerib õppetükid, mis viivad meid tarkuse juurde. Tarkuseni jõuame nii elukogemuste kui ka erapooletu eristava tunnetusvõime omandamise kaudu.
Esmased hirmud: vastumeelsus vaadata iseendasse ja kaevata välja oma hirmud; tõekartus, kui mõistus on ähmane; hirm põhjendatud, asjakohase hukkamõistu ees; hirm toetuda välisele nõustamisele, distsipliinile; hirm oma varjukülgede ja nende tunnuste ees.
Esmased tugevad küljed: intellektuaalsed võimed ja oskused; teadvustatud ja alateadliku kaemuse väärtustamine; inspiratsioon; emotsionaalne intelligentsus - loovad teod ja intuitiivne mõtlemine.
Väärtalitlusega seotud probleemid puudutavad intelligentsust ja rumalust, tundmuste nüristumist ja ületöötamist. Need probleemid võivad tekitada migreeni, pimedaks jäämist ja teisisilmahädasid, nagu näiteks glaukoom ja kaed, ning ajukasvajaid ja ajurabandust.
Püha tõde: "Otsi vaid tõde".